
Joanna Muzykiewicz
Fascynuje mnie praca z niemowlakiem oraz małym dzieckiem.
Chciałabym Ci pokazać, że wspomaganie, a czasem tylko asystowanie jest prostsze niż myślisz, że dziecko nie potrzebuje najdroższych akcesoriów czy zabawek, tylko dobrze nacelowanych działań.
Chciałabym Cię przekonać o ważności każdego aspektu dotyczącego rozwoju dziecka, zwrócić uwagę, na funkcje które rozwijają się głównie w pierwszych 12 miesiącach i żebyśmy przeszli razem przez ten sensytywny rozwój do 3 roku życia dziecka.

Magdalena Sałacińska-Kulesza
Jestem psychologiem i jednocześnie terapeutą wczesnej interwencji neurologopedycznej. Dla moich małych Pacjentów jestem po prostu Madzią 🙂 Pomagam Rodzicom i Dzieciom odzyskać wewnętrzny spokój.
Największą frajdę sprawia mi praca z dziećmi od narodzin do 3 roku życia.
W LogopedycznymSOS zajmuję się głównie terapią miofunkcjonalną noworodków i niemowląt z zaburzeniami karmienia. Dodatkowo prowadzę konsultacje w zakresie rozszerzania diety oraz stymuluję rozwój mowy dziecka.

Joanna Nowak
Jestem pedagogiem i neurologopedą.
Praca neurologopedy to dla mnie źródło satysfakcji i radości płynącej ze spotkania zarówno z małym jak i dorosłym pacjentem, to zawód, który skłania mnie do ciągłych poszukiwań i doskonalenia własnego warsztatu pracy.
Moja praca terapeutyczna obejmuje całość specyficznych, zamierzonych oddziaływań ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się – od prostych wad wymowy do niemożności mówienia włącznie.
Oddziaływania, które stosuję podczas terapii mają na celu:
– usuwanie zaburzeń mowy
– odbudowywanie systemu językowego w przypadku jego utraty
– rozwijanie mowy, która się nie wykształciła
– wyrównywanie opóźnień mowy
– wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności językowej

Beata Warczakowska
Jestem neurologopedą klinicznym, terapeutą wczesnej interwencji logopedycznej, logopedą ogólnym.
Zajmuję się terapią noworodków i niemowląt z zaburzeniami karmienia – ssania/połykania/rozszerzania diety. Od lat pracuję w Poradni Pediatrycznej, a także konsultuję noworodki na Oddziale Noworodkowym.
Uwielbiam podążać za dzieckiem, słuchać jego potrzeb i obserwować, jak się rozwija.
Jeśli Twoje dziecko ma problem: z pobieraniem pokarmu z piersi lub butelki, z gryzieniem, żuciem, połykaniem, nie lubi twardych pokarmów, nie akceptuje pokarmów o określonej konsystencji, nadmiernie ślini się, ma stale otwartą buzię, często krztusi się lub ma wygórowany odruch wymiotny, a posiłek trwa bardzo długo… to zapraszam serdecznie do gabinetu.
Od lat stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestniczę w warsztatach, kursach, poszukuję nowych rozwiązań, związanych z rozwojem dziecka, karmieniem terapeutycznym, a wszystko po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej pomagać małym pacjentom i ich Rodzicom.

Anna Pacyniak-Gieranowska
Jestem pedagogiem rewalidacyjnym i neurologopedą klinicznym oraz terapeutą metody Johansena IAS, Neuroflow ATS i terapii czaszkowo-krzyżowej.
W terapii zwracam uwagę na wszystkie aspekty rozwoju dziecka, a strategię działania dobieram indywidualnie do potrzeb mojego małego pacjenta. Bardzo cenię sobie współpracę z rodzicem, gdyż jest on skarbnicą wiedzy o własnym dziecku.
Moje oddziaływania terapeutyczne ukierunkowane są na:
- usuwanie nieprawidłowości w rozwoju artykulacji;
- wyposażenie dziecka (z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, afazją oraz niepełnosprawnością intelektualną) w kompetencje komunikacyjne, dzięki którym będzie mogło wyrażać swoje potrzeby i w pełni uczestniczyć w życiu społecznym;
- pracę z małym dzieckiem z opóźnionym rozwojem mowy;
- pomoc w nabywaniu podstawowych umiejętności szkolnych (czytania, pisania, liczenia).
Pracę terapeutyczną wspieram terapią czaszkowo-krzyżową, neurosensoryczną integracją odruchów wg S. Masgutovej (MNRI) oraz kinesiotapingiem.
Mając na uwadze potrzeby moich małych pacjentów wykonuję także diagnozę przetwarzania słuchowego i czuwam nad przebiegiem terapii prowadzonej metodą Johansena IAS lub Neuroflow ATS.