- diagnozy wcześniaka, noworodka i niemowlaka
- rozszerzania diety u niemowlaka
- doboru akcesoriów: smoczków, butelek, łyżeczek, kubków
- stymulacji rozwoju mowy od głużenia, gaworzenia, sylab i zdań


- diagnozy opóźnionego rozwoju mowy
- terapii usuwania wad wymowy
- poszerzania zasobu słownika biernego i czynnego dziecka
- wydłużania koncentracji i uwagi
- terapii logopedycznej po wypadkach, urazach i zaburzeniach neurologicznych
- terapii miofunkcjonalnej
Jeśli zauważyłeś Drogi Rodzicu jakiekolwiek niepokojące symptomy w rozwoju swojego dziecka lub potrzebujesz rzetelnego wsparcia skontaktuj się z nami
– telefonicznie lub umów się online – link poniżej.
Terapeuci

Joanna Muzykiewicz - Neurologopeda
Fascynuje mnie praca z niemowlakiem oraz małym dzieckiem.
Chciałabym Ci pokazać, że wspomaganie, a czasem tylko asystowanie jest prostsze niż myślisz, że dziecko nie potrzebuje najdroższych akcesoriów czy zabawek, tylko dobrze nacelowanych działań.
Chciałabym Cię przekonać o ważności każdego aspektu dotyczącego rozwoju dziecka, zwrócić uwagę, na funkcje które rozwijają się głównie w pierwszych 12 miesiącach i żebyśmy przeszli razem przez ten sensytywny rozwój do 3 roku życia dziecka.

Magdalena Sałacińska-Kulesza - Neurologopeda, Psycholog
Jestem psychologiem i jednocześnie terapeutą wczesnej interwencji neurologopedycznej. Dla moich małych Pacjentów jestem po prostu Madzią 🙂 Pomagam Rodzicom i Dzieciom odzyskać wewnętrzny spokój.
Największą frajdę sprawia mi praca z dziećmi od narodzin do 3 roku życia.
W LogopedycznymSOS zajmuję się głównie terapią miofunkcjonalną noworodków i niemowląt z zaburzeniami karmienia. Dodatkowo prowadzę konsultacje w zakresie rozszerzania diety oraz stymuluję rozwój mowy dziecka.

Joanna Nowak - Neurologopeda, Pedagog
Jestem pedagogiem i neurologopedą.
Praca neurologopedy to dla mnie źródło satysfakcji i radości płynącej ze spotkania zarówno z małym jak i dorosłym pacjentem, to zawód, który skłania mnie do ciągłych poszukiwań i doskonalenia własnego warsztatu pracy.
Moja praca terapeutyczna obejmuje całość specyficznych, zamierzonych oddziaływań ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się – od prostych wad wymowy do niemożności mówienia włącznie.
Oddziaływania, które stosuję podczas terapii mają na celu:
– usuwanie zaburzeń mowy
– odbudowywanie systemu językowego w przypadku jego utraty
– rozwijanie mowy, która się nie wykształciła
– wyrównywanie opóźnień mowy
– wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności językowej

Beata Warczakowska - Neurologopeda
Jestem neurologopedą klinicznym, terapeutą wczesnej interwencji logopedycznej, logopedą ogólnym.
Zajmuję się terapią noworodków i niemowląt z zaburzeniami karmienia – ssania/połykania/rozszerzania diety. Od lat pracuję w Poradni Pediatrycznej, a także konsultuję noworodki na Oddziale Noworodkowym.
Uwielbiam podążać za dzieckiem, słuchać jego potrzeb i obserwować, jak się rozwija.
Jeśli Twoje dziecko ma problem: z pobieraniem pokarmu z piersi lub butelki, z gryzieniem, żuciem, połykaniem, nie lubi twardych pokarmów, nie akceptuje pokarmów o określonej konsystencji, nadmiernie ślini się, ma stale otwartą buzię, często krztusi się lub ma wygórowany odruch wymiotny, a posiłek trwa bardzo długo… to zapraszam serdecznie do gabinetu.
Od lat stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestniczę w warsztatach, kursach, poszukuję nowych rozwiązań, związanych z rozwojem dziecka, karmieniem terapeutycznym, a wszystko po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej pomagać małym pacjentom i ich Rodzicom.

Natalia Kordos - Neurologopeda, Pedagog
Jestem neurologopedą i pedagogiem specjalnym z przygotowaniem do pracy z dziećmi z wadą słuchu oraz terapeutą wczesnej interwencji logopedycznej.
Swoje 7 letnie doświadczenie zawodowe zdobywałam studiując w Warszawie, we Wrocławiu, oraz pracując w przedszkolach i ośrodkach terapeutycznych i szpitalu.
Moją wielką pasją jest terapia przez zabawę. Tak zdobyte umiejętności mogą być z powodzeniem wykorzystywane w codziennym życiu i stać się bazą do nauki kolejnych. Szczególna satysfakcję daje mi praca z dziećmi niemówiącymi. Myśle, że to fascynująca droga dająca możliwość obserwacji rozwoju, dawanie dzieciom możliwości zrozumienia otoczenia, skomunikowania się z najbliższymi.
Uważam, że aby terapia była efektywna terapeutę i dziecko powinna łączyć pełna poczucia bezpieczeństwa relacja okraszona odpowiednią ilością (u)śmiechu 🙂
Moją pasją jest zdobywanie wiedzy poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach, superwizjach oraz naukę w pracy z innymi specjalistami.
Dzięki uczestnictwie w wielu kursach między innymi z zakresu Alternatywnej i Wspomaganej Komunikacji (AAC), obsługi programów takich Mówik, speaking dinamically pro, communicator 5, nauki czytania i pisani dzieci niemówiących, gestów MAKATON, metody miofunkcjonalnej, PNF, terapii dzieci z rozszczepami, elementów metody werbo- totalnej, aprkasji mowy czy integracji ruchów ustno- twarzowych.
Zostałam przeszkolona z zakresu narzędzia VB- MAPP, M-CHAT.
Także mając podstawy w zakresie metody behawioralnej i metody krakowskiej potrafię celnie określić kierunek terapii i wraz z rodzicami małego pacjenta realizować je.
Uważam ze zajęcia logopedyczne mogą być niemałą przygodą, do której Państwa zapraszam 🙂

Paulina Karaban - Neurologopeda, Pedagog
Pomagam dzieciom i ich rodzicom, wspólnie poszukiwać najlepszych rozwiązań komunikacyjnych, edukacyjnych oraz wychowawczych.
Jako naurologopeda oraz pedagog specjalny z kilkuletnim doświadczeniem i mogłoby się wydawać całkiem dużą praktyką, w terapii bardzo dużą wagę przykładam do holistycznego oddziaływania na pacjenta.
Takie postrzeganie rzeczywistości, niezmiennie skłania mnie do samodoskonalenia, co sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.
W terapii wykorzystuję m.in. taping logopedyczny, terapię ręki, integrację bilateralną, terapię manualną, MRR W. Sherbourne, PECS, terapię miofunkcjonalną, TUS i inne. Bardzo cenię sobie współpracę w zespole, co znacznie poszerza horyzonty i pomaga znaleźć rozwiązanie w nawet trudnej sytuacji.

Daria Sadowska - Neurologopeda, Audiobiolog
Jestem neurologopedą i audiologiem pracującym na co dzień w jednym z łódzkich szpitali dziecięcych na oddziałach laryngologii, gastroenterologii i patologii noworodka.
Z ogromną przyjemnością otaczam kompleksową opieką dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, afazją, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, licznymi wadami wymowy oraz podczas leczenia ortodontycznego.
Dokonuję także oceny budowy i sprawności obszaru ustno-twarzowego, w tym również wędzidełek.
Swój zakres wiedzy i umiejętności stale poszerzam uczęszczając na różne kursy i szkolenia, aby móc działać holistycznie i skutecznie.