Zespół LogopedyczneSOS

Tworzymy niesamowity zespół specjalistów, którzy dadzą Wam drodzy rodzice drogowskaz, jak wspomóc rozwój mowy oraz rozwój poznawczy Waszego dziecka. Nasze oddziaływania terapeutyczne są kompleksowe, wielowymiarowe i skupiają się przede wszystkim na tym, aby pomóc.
Doświadczenie, ale też ciągłe poszukiwanie nowych sposobów terapii, daje nam możliwość wykonywania coraz to dokładniejszych diagnoz oraz wprowadzanie urozmaiceń podczas prowadzonych terapii. Dla najmłodszych dzieci otrzymasz od nas wsparcie w zakresie:
Jest nam niezmiernie miło, że trafiają do nas noworodki, niemowlaki i dzieci z polecenia rodziców, którzy odbyli u nas wizytę, ale też cieszymy się obdarzonym nas zaufaniem. Te rodziny, które trafiły z noworodkiem do nas, a potem raz na 6 miesięcy, przychodzą pochwalić się umiejętnościami na kontrolę lub upewnić się czy rozwój dziecka przebiega prawidłowo.
Jesteśmy praktykami, stąd pierwsza wizyta u nas skupia się na zebraniu ważnych ale i bardzo potrzebnych informacji, aby móc dostosować oddziaływania najbardziej potrzebne i dostosowane do potrzeb dziecka.
Terapia neurologopedyczna - LogopedyczneSOS Łódź
Dla starszych dzieci otrzymasz od nas wsparcie w zakresie:
W naszych gabinetach stworzyliśmy domową atmosferę. Wyposażyliśmy je w atrakcyjne, ale i wysoce specjalistyczne pomoce, tak aby dziecko nie było świadome, że poddajemy je oddziaływaniom terapeutycznym, tylko świetnemu spędzeniu czasu wspólnie z nami.
Dorośli otrzymają od nas wsparcie w zakresie:

Jeśli zauważyłeś Drogi Rodzicu jakiekolwiek niepokojące symptomy w rozwoju swojego dziecka lub potrzebujesz rzetelnego wsparcia skontaktuj się z nami
– telefonicznie lub umów się online – link poniżej.

Terapeuci

Joanna Muzykiewicz - LogopedyczneSOS - LogopedyczneSOS - Neurologopeda Łódź

Joanna Muzykiewicz - Neurologopeda, Terapeuta miofunkcjonalny

Fascynuje mnie praca z niemowlakiem oraz małym dzieckiem.
Chciałabym Ci pokazać, że wspomaganie, a czasem tylko asystowanie jest prostsze niż myślisz, że dziecko nie potrzebuje najdroższych akcesoriów czy zabawek, tylko dobrze nacelowanych działań.

Chciałabym Cię przekonać o ważności każdego aspektu dotyczącego rozwoju dziecka, zwrócić uwagę, na funkcje które rozwijają się głównie w pierwszych 12 miesiącach i żebyśmy przeszli razem przez ten sensytywny rozwój do 3 roku życia dziecka.

W terapii wykorzystuję: elektrostymulację, terapię manualną, terapię miofunkcjonalną, integrację bilateralną, taping logopedyczny oraz stawiam na funkcjonalną komunikację.

Magdalena Sałacińska-Kulesza - LogopedyczneSOS

Magdalena Sałacińska-Kulesza - Neurologopeda, Psycholog

Jestem psychologiem i jednocześnie terapeutą wczesnej interwencji neurologopedycznej. Dla moich małych Pacjentów jestem po prostu Madzią 🙂 Pomagam Rodzicom i Dzieciom odzyskać wewnętrzny spokój.

Największą frajdę sprawia mi praca z dziećmi od narodzin do 3 roku życia.

W LogopedycznymSOS zajmuję się głównie terapią miofunkcjonalną noworodków i niemowląt z zaburzeniami karmienia. Dodatkowo prowadzę konsultacje w zakresie rozszerzania diety oraz stymuluję rozwój mowy dziecka.

Joanna Nowak - LogopedyczneSOS - Neurologopeda Łódź

Joanna Nowak - Neurologopeda, Terapeuta miofunkcjonalny, Pedagog

Jestem pedagogiem, neurologopedą i terapeutą miofunkcjonalnym.
Praca neurologopedy to dla mnie źródło satysfakcji i radości płynącej ze spotkania zarówno z małym jak i dorosłym pacjentem, to zawód, który skłania mnie do ciągłych poszukiwań i doskonalenia własnego warsztatu pracy.

Moja praca terapeutyczna obejmuje całość specyficznych, zamierzonych oddziaływań ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się – od prostych wad wymowy do niemożności mówienia włącznie.

Oddziaływania, które stosuję podczas terapii mają na celu: usuwanie zaburzeń mowy, odbudowywanie systemu językowego w przypadku jego utraty, rozwijanie mowy, która się nie wykształciła, wyrównywanie opóźnień mowy, wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności językowej.

W terapii wykorzystuję: elektrostymulację, terapię manualną, terapię miofunkcjonalną, integrację bilateralną, kinezjologię edukacyjną oraz symultaniczno – sekwencyjną naukę czytania wg metody krakowskiej J. Cieszyńskiej. Praca w zespole specjalistów zapewnią połączenie wiedzy i umiejętności co pozwala uzyskiwać jeszcze lepsze i efektywniejsze rezultaty pracy terapeutycznej.

Beata Warczakowska - LogopedyczneSOS - Neurologopeda Łódź

Beata Warczakowska - Neurologopeda

Jestem neurologopedą klinicznym, terapeutą wczesnej interwencji logopedycznej, logopedą ogólnym.

Zajmuję się terapią noworodków i niemowląt z zaburzeniami karmienia – ssania/połykania/rozszerzania diety. Od lat pracuję w Poradni Pediatrycznej, a także konsultuję noworodki na Oddziale Noworodkowym.

Uwielbiam podążać za dzieckiem, słuchać jego potrzeb i obserwować, jak się rozwija.

Jeśli Twoje dziecko ma problem: z pobieraniem pokarmu z piersi lub butelki, z gryzieniem, żuciem, połykaniem, nie lubi twardych pokarmów, nie akceptuje pokarmów o określonej konsystencji, nadmiernie ślini się, ma stale otwartą buzię, często krztusi się lub ma wygórowany odruch wymiotny, a posiłek trwa bardzo długo… to zapraszam serdecznie do gabinetu.

Od lat stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestniczę w warsztatach, kursach, poszukuję nowych rozwiązań, związanych z rozwojem dziecka, karmieniem terapeutycznym, a wszystko po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej pomagać małym pacjentom i ich Rodzicom.

Natalia Kordos - LogopedyczneSOS - Neurologopeda Łódź

Natalia Kordos - Neurologopeda, Pedagog

Jestem neurologopedą i pedagogiem specjalnym z przygotowaniem do pracy z dziećmi z wadą słuchu oraz terapeutą wczesnej interwencji logopedycznej.

Swoje 7 letnie doświadczenie zawodowe zdobywałam studiując w Warszawie, we Wrocławiu, oraz pracując w przedszkolach i ośrodkach terapeutycznych i szpitalu.

Moją wielką pasją jest terapia przez zabawę. Tak zdobyte umiejętności mogą być z powodzeniem wykorzystywane w codziennym życiu i stać się bazą do nauki kolejnych. Szczególna satysfakcję daje mi praca z dziećmi niemówiącymi. Myśle, że to fascynująca droga dająca możliwość obserwacji rozwoju, dawanie dzieciom możliwości zrozumienia otoczenia, skomunikowania się z najbliższymi.
Uważam, że aby terapia była efektywna terapeutę i dziecko powinna łączyć pełna poczucia bezpieczeństwa relacja okraszona odpowiednią ilością (u)śmiechu 🙂

Moją pasją jest zdobywanie wiedzy poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach, superwizjach oraz naukę w pracy z innymi specjalistami.

Dzięki uczestnictwie w wielu kursach między innymi z zakresu Alternatywnej i Wspomaganej Komunikacji (AAC), obsługi programów takich Mówik, speaking dinamically pro, communicator 5, nauki czytania i pisani dzieci niemówiących, gestów MAKATON, metody miofunkcjonalnej, PNF, terapii dzieci z rozszczepami, elementów metody werbo- totalnej, aprkasji mowy czy integracji ruchów ustno- twarzowych.
Zostałam przeszkolona z zakresu narzędzia VB- MAPP, M-CHAT.
Także mając podstawy w zakresie metody behawioralnej i metody krakowskiej potrafię celnie określić kierunek terapii i wraz z rodzicami małego pacjenta realizować je.

Uważam ze zajęcia logopedyczne mogą być niemałą przygodą, do której Państwa zapraszam 🙂

Neurologopeda Łódź | Paulina Karaban | LogopedyczneSOS

Paulina Karaban - Neurologopeda, Terapeuta miofunkcjonalny, Pedagog

Pomagam dzieciom i ich rodzicom, wspólnie poszukiwać najlepszych rozwiązań komunikacyjnych, edukacyjnych oraz wychowawczych.

Jako naurologopeda oraz pedagog specjalny z kilkuletnim doświadczeniem i mogłoby się wydawać całkiem dużą praktyką, w terapii bardzo dużą wagę przykładam do holistycznego oddziaływania na pacjenta.

Takie postrzeganie rzeczywistości, niezmiennie skłania mnie do samodoskonalenia, co sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.

W terapii wykorzystuję m.in. taping logopedyczny, terapię ręki, integrację bilateralną, terapię manualną, MRR W. Sherbourne, PECS, terapię miofunkcjonalną, TUS i inne. Bardzo cenię sobie współpracę w zespole, co znacznie poszerza horyzonty i pomaga znaleźć rozwiązanie w nawet trudnej sytuacji.

Daria Sadowska - Neurologopeda, Audiobiolog - LogopedyczneSOS - Neurologopeda Łódź

Daria Sadowska - Neurologopeda, Terapeuta miofunkcjonalny, Audiobiolog

Jestem neurologopedą, terapeutą miofunkcjonalnym i audiologiem pracującym na co dzień w jednym z łódzkich szpitali dziecięcych na oddziałach laryngologii, gastroenterologii i patologii noworodka.

Z ogromną przyjemnością otaczam kompleksową opieką dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, afazją, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, licznymi wadami wymowy oraz podczas leczenia ortodontycznego.

Dokonuję także oceny budowy i sprawności obszaru ustno-twarzowego, w tym również wędzidełek.

Swój zakres wiedzy i umiejętności stale poszerzam uczęszczając na różne kursy i szkolenia, aby móc działać holistycznie i skutecznie.

Sandra Iskrzycka - Neurologopeda, Terapeuta miofunkcjonalny, Pedagog

Jestem neurologopedą, terapeutą miofunkcjonalnym i pedagogiem. Na co dzień obserwuję jak ważne w rozwoju dziecka jest patrzenie na niego jako na całość. W pracy otaczam opieką dzieci, których mowa nie rozwija się normatywnie.

Zajmuję się terapią dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami artykulacyjnymi, zaburzeniami miofunkcjonalnymi w obszarze orofacjalnym.

Agata Matusiak - LogopedyczneSOS - Neurologopeda Łódź

Agata Matusiak - Pedagog, Terapeuta ręki

Jestem pedagogiem i terapeutą ręki. Swoje doświadczenie zdobywam pracując w przedszkolu z dziećmi w różnym wieku. W terapii ręki skupimy się nie tylko na poprawie sprawności w obrębie motoryki małej, ale będziemy również pracować nad sprawnością całego ciała.

W swojej pracy cenię sobie dobrą atmosferę, aby dzieci czuły się na zajęciach komfortowo co także przełoży się na efekty.

Prowadzone zajęcia zawsze są ciekawe, przynoszą dobre rezultaty w terapii, a jednocześnie wywołują uśmiech na buziach małych pacjentów. Poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, aby jeszcze lepiej pomagać dzieciom.

W terapii wykorzystuję: terapię ręki, integrację bilateralną, kinezjologię edukacyjną oraz elementy MRR W. Sherborne.

Natalia Rybak - Oligofrenopedagog, terapeuta ręki

Natalia Rybak - Oligofrenopedagog, Pedagog specjalny, Terapeuta ręki

Jestem pedagogiem, terapeutą ręki oraz oligofrenopedagogiem. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując z dziećmi w różnym wieku, z różnymi trudnościami rozwojowymi indywidualnie oraz jako wychowawca.

Wieloletnie doświadczenie pokazało mi, że aby działania przynosiły efekty terapeutyczne konieczne jest holistyczne podejście i współpraca na różnych płaszczyznach. Dlatego terapia pedagogiczna i terapia ręki są dla mnie połączonymi elementami, których celem jest poprawa koordynacji wzrokowo – ruchowej, stabilizacja mięśni ręki i obręczy barkowej, a także zwiększenie możliwości manipulacyjnych dłoni, co między innymi przełoży się na sukcesy pedagogiczne.

Na swoich zajęciach pedagogicznych czy terapii ręki poprowadzę Cię,  jak w codziennych czynności, bez nakładu czasu i drogich pomocy możesz wspierać rozwój dzieci. Prywatnie jestem mamą 6 letniej Oli.

Twój koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0